murah

 

Вирощування врожаю, на присадибній,дачній ділянці картоплі, овочів,томатів, фруктів довгі трудові дні можуть пропасти даремно, якщо у вас на земельних ділянках заведуться мурахи. З блискавичною для городника швидкістю ці чорні маленькі комахи ,які відразу визнаються ворогами номер один, розносять шкідливі нальоти попелиці,яка пожирає всю зелень. Якщо вчасно не взятись за знищення мурах на огороді,то навала попелиці просто знищить ваші грядки, не дасть навіть зацвісти рослині. Прибирати самих паразитів практично марно, вони важко піддаються вистиженню і чищенню. Тому весь свій проведений гнів і засоби боротьби з комахами городники направляють на колонії мурах. Знайдені мурашники заливають кипятком, щоб всі чорні рознощики зарази загинули, а ті що врятувались вже нелади сенсу повертатись, в такий мурашник де немає сімї.

Крім того рекомендується розпушувати мурашник, що непрошені сусіди віддалились в пошуку нового будинку, однак ніхто не гарантує, що такої не залишиться на території вашої або сусідньої ділянки, звідки знову можуть повернутись до вас. Ще засобами для знищення мурах можуть стати такі рецепти старих городників ; бузина,дика м’ята, часник, бадилля томатів або петрушки, вприскуванням кориці, або сажою,сечівкою.

Однак не будь-яких засобів від мурашок може виявитись ефективним, а окремі препарати можуть ще й нашкодити врожаю,тому при виборі хімікатів треба бути гранично уважним . Багаторічні випробовування, німецьких вчених дозволило їм вивести такі речовини,основа яких абсолютно не шкідливе для людини і домашніх тварин,але згубно діють на мурах.

Памятайте ,що народні засоби хороші,коли небезпека тільки передбачається, тобто, скоріше в якості профілактики, а хімічні препарати працюють на конкретний результат- знищення мурах. Тому швидше робіть свій вибір і рятуйте свій огород за допомогою ефективних засобів.

Ніхто не сумнівається, що мухи розносять інфекцію і яйця паразитів, комарі пють кров і переносять хвороботворні віруси, а від укусу оси можна й померти, отримавши анафілактичний шок, а ось маленькі мурахи стрункою шеренгою марширують до цукорниці і назад,не викликаючи нападу (переносячи віруси,шкідливі мікроорганізми та бактерії).

Мурахи не тільки дратують своїм захопленням ваших продуктів ,але і переносять захворювання наприклад чуми,корости,малярії а також інфекції паразитів. Найбільш беззахисні перед ними грудні діти ,яких вони турбують ночами, залазячи їм в носик і вушка, а також малята що страждають уражанням шкіри, так, як запах ран і крові дуже приваблеві для мурах.

Мурахам не подобається запах помідор,петрушки,часнику і цибулі, м’яти і гвоздики тому тримайте на кухні гбрїцйки із свіжими травами і овочами . Мийте підлогу і поверхні кухні водою з оцетом, оцтова кислота відлякує непрошених істот.

Боротьба з мурахами в квартирах.

  1. Розсипти в місьцях скупчення мурах пекарський білий порошок (розпушувач) він абсолютно не шкідливий для людей.
  2. Борна кислота змішана з цукровою пудрою.

3.Оприскуюте підлогу в місьцях пересування мурах потрійним одеколоном.

  1. Соняшниковою олією нанесіть сітку на поверхню де пересуваються мурахи.

 

Провідний фахівець фітосанітарної лабораторії

В.Максимюк.