abm

Батьківщина шкідника – Північна Америка, звідки він був завезений у Європу.

Небезпечний шкідник у південних і західних областях України. Пошкоджує понад 250 видів деревних і чагарникових рослин. Породи, які пошкоджуються, – це шовковиця, клен ясенелистий, волоський горіх, плодові дерева.
В Чернівецькій області розповсюджений в основному в трьох районах: це Новоселицький, Кельменецький та Хотинський, в менших кількостях в інших районах області.
Метелик має два покоління. Перше розвивається в травні-липні, друге – в липні-вересні, а інколи і в жовтні.
Зимує шкідник в стадії лялечки в найрізноманітніших умовах, особливо під корою дерев, в тріщинах будівель, серед опалого листя та в інших сухих місцях.
Навесні при середньодобовій температурі не нижче +9 0С починається виліт метеликів і спарювання, а на 2-3 день відкладають яйця на нижній бік листя на периферії крони. В одній кладці може бути від 200 до 2000 яєць, частіше 400-600. Розвиток яйця 10-15 днів, розвиток гусениці 30-70 днів.
Гусінь, що відродилась, відразу ж починає живитись. Вона дуже прожерлива – при наявності 8-10 кладок на одному середніх розмірів дереві гусінь повністю знищує листя.
Закінчивши розвиток, вона покидає дерево і розповзається в пошуках місць лялькування.
Розповсюджується АБМ транспортними засобами, різними вантажами, вітром, при перельотах метеликів.

Заходи боротьби :

1.Агротехнічні заходи полягають у збиранні та знищенні гусениць та кладок яєць американського білого метелика. Гілки з гніздами гусениць обрізають і спалюють.
2.Для ліквідації вогнищ АБМ обробляють плодові сади та лісосмуги інсектицидами, дозволеними до використання в Україні. При цьому необхідно дотримуватись техніки безпеки при роботі з отрутохімікатами.

Провідний фахівець відділу фітосанітарних
процедур Чернівецької обласної фітосанітарної
лабораторії
О.Русановський

Озвучено в програмі проводового і ефірного Сокирянського радіомовлення 25.05.2015 року